December 2006

Dopravná nehoda

15. decembra v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode medzi Šamorínom a obcou Dunajská Lužná. Vodič osobného auta Škoda Felicia nedal prednosť prichádzajúcemu vozidlu po hlavnej ceste a došlo k zrážke. Vo vozidle Škoda Felicia ostal zakliesnený vodič a jeden z cestujúcich, ktorých hasiči museli vyslobodiť pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia. Pri nehode boli traja ťažko a traja ľahko zranený.

Požiar chaty

6. decembra po 23. hodine hasiči boli vyrozumený, že medzi Šamorínom a obcou Hamuliakovo v lesíku horí chatka. Po príchode na miesto, majiteľ objektu varoval hasičov, že vnútri objektu sa nachádza veľká PB fľaša. Po nájdení bola tlaková fľaša ochladená a vynesená z objektu. K zraneniu osôb nedošlo.

Opustené havarované auto

Na starej kvetoslavovskej ceste po 3 hodine nadránom okoloidúca vodička spozorovala, že vedľa cesty stojí havarované auto, na ktorom ešte svietia svetlá. Ohlásila to na 112-ku, následne na miesto nehody boli vyslaní hasiči, RZP a Polícia. O pár minút neskôr dorazili na mietso hasiči, ktorí prehladali auto a okolie auta. Vodiča však nenašli. Vodič z miesta nehody ušiel.

Dopravná nehoda

4. decembra v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode v obci Macov. Vodič osobného auta so svojim vozidlom zišiel z cesty, auto sa pravrátilo a následne narazilo do elektrického stĺpu. Šofér a traja spolucestujúci okrem škrabancov neutrpeli zranenia.

Horelo strnisko

V poobednajších hodinách 2. decembra bola hasičská jednotka vyslaná k požiaru kukuričného poľa do obce Maslovce. Po príchode bolo zistené že horí strnisko po kukurici. Požiar bol uhasený jedným lafetovým prúdom.

November 2006

Horeli smeti pri obci Hviezdoslavov

30. novembra sme mali hlásený požiar trávy. Po príchode na miesto sme zistili, že horia smeti. Po nasadení jedného prúdu „C“ bol požiar uhasený.

Požiar opustenej budovy v Šamoríne

29.11.2006 bola jednotka vyslaná k požiaru, ktorá vznikla v opustenej budove. Z okien sa už valil hustý dym, keď hasiči dorazili na miesto. Po prieskume bolo zistené, že v jednej z miestností horí stará posteľ, matrace a smeti. Vysokotlakým prúdom bol požiar uhasený a pomocou pretlakového ventilátora budova odvetraná.

Požiar auta v obci Štvrtok na Ostrove

19. novembra bola naša jednotka privolaná k požiaru auta Škoda Octavia. Požiar bol zahasený vysokotlakovým prúdom.

Požiar auta

18.11.2006 o tretej hodine po polnoci horelo auto v obci Rovinka. Požiar sa podarilo uhasiť s jedným vysokotlakým prúdom. Včasným zásahom sa podarilo zabrániť väčšiemu nešťastiu, nakoľko vedľa horiaceho auta bol plynomer, ktorý čiastočne obhorel. Príčina požiaru je zatiaľ neznáma.

Štastie v neštastí

16.11.2006 sa zrazili dva autobusy na križovatke medzi obcami Rohovce a Kyselica. Po príchode našej jednotky na mieto nehody nebolo treba zranených vyslobodzovať z autobusov. Zranených odviezli sanitky do nemocnice. Na mieste zasahovali aj hasiči z Dunajskej Stredy, sanitky a polícia.

Horeli piliny

10. novembra v obedňajších hodinách horeli piliny v opustenom objekte v obci Kvetoslavov. Hasiči uhasili požiar jedným „C“ prúdom.

Dôsledky silného vetra

Vo večerných hodinách 5. novembra 2006 v obci Zlaté Klasy sa odlomil veľký konár dôsledkom silného vetra ,ktorý odtrhol elektrické vedenie a spadol na zadnú kabínu okoloidúceho automobilu Š-Felícia Pickup. Elektrická prípojka bola odpojená od elektrického prúdu a miesto odovzdané elektrikárom a dopravnej polícii. K zraneniu osôb nedošlo.

Dôsledky silného vetra

2.11.2006 v doobedňajších hodinách privolali hasičov, aby odstránili strom z vozovky, ktorý blokoval cestu. Strom sa pravdepodobne vylomil dôsledkom silného vetra.

Október 2006

Dopravná nehoda

sa stala v obci Zlaté Klasy vo večerných hodinách 30. októbra 2006. Zrazili sa dve osobná autá. Vodič auta prichádzajúceho po vedľajšej ceste nedal prednosť vozidlu prichádzajúcemu po hlavnej ceste. V obidvoch vozidlách sa ľahšie zranili vodiči, ktorých RZP odviezla na lekárske vyšetrenie.

Vážna dopravná nehoda sa stala na križovatke pri obci Hubice

30. októbra 2006, cca o 10:30. Zrazili sa dve nákladné autá. Do nákladného vozidla s prívesom, jazdieceho po hlavnej ceste narazilo nákladné auto prichádzajúce z vedľajšej cesty, ktoré sa po náraze prevrátilo. Jeho vodič utrpel ľahké zranenia. Vodič auta prichádzajúceho po hlavnej ceste utrpel veľmi vážne zranenia, zdemolovaná kabína auta mu amputovala jednu nohu, po niekoľkých dňoch po havárii v nemocnici zomrel.

Požiar strniska koncom októbra

27.10.2006 večer okolo deviatej horelo strnisko a smeti vedľa cesty v katastri obce Mierovo. Požiar likvidovala naša jednotka s jedným vysokotlakým prúdom, vznik požiaru nie je známy.

Dopravná nehoda s následným požiarom auta

21. októbra ráno o piatej volali našich hasičov k nehode na Kvetoslavovskej ceste. Vodič osobného auta Volkswagen Golf zrejme stratil kontrolu nad riadením vozidla, zišiel z cesty a narazil do stromu. Cestujúcim sa podarilo z auta vystúpiť ešte predtým, než začalo horieť.

Dopravná nehoda na križovatke v Šamoríne

19. októbra došlo pri benzínovom čerpadle Slovnaft v Šamoríne k dopravnej nehode. Osobné auto prichádzajúce od autobusovej zastávky nedalo prednosť malému nákladnému vozidlu na hlavnej ceste, ktoré prichádzalo smerom od Bratislavy. Dopravná nehoda si vyžiadala dvoch zranených, ktorých záchranná služba odviezla do nemocnice. Hasiči sa po očistení komunikácie vrátili do hasičskej zbrojnice.

Požiar domu

16. októbra okolo polnoci horel v Mliečne rodinný dom. Požiar bol pravdepodobne nerskoro spozorovaný, lebo keď hasiči prišli na miesto, budova už bola celá v plameňoch. Na mieste zasahovali hasičské jednotky z Mliečna, Šamorína a z  Dunajskej Stredy. No ani spoločnými silami sa už nepodarilo zabrániť veľkým škodám. Príčina požiaru sa vyšetruje.

Horelo strnisko pri Belovej Vsi

10.októbra horelo strnisko pri obci Belova Ves. Oheň hasiči uhasili prúdom C.

September 2006

Dopravná nehoda

sa stala v Šamoríne na križovatke pred Mestským kultúrnym strediskom. Jednalo sa o zrážku dvoch osobných automobilov. Pri zrážke k zraneniu osôb nedošlo.

Dopravná nehoda

20.9.2006 sa stala dopravná nehoda pri obci Blatná na Ostrove. Dvoch zranených sanitka odviezla do nemocnice. Hasiči očistili vozovku.

Požiarpri objekte železničnej stanice

18. septembra v Kvetoslavove horela strecha budovy pri železničnej stanici. Požiar bol likvidovaný vysokotlakovým prúdom a dvoma prúdmi „C“. Po likvidovaní požiaru sa dostavila na miesto aj hasičská jednotka Železníc SR.

Požiar vedľajšej budovy

V noci 14. septembra 2006 boli hasiči privolaní k požiaru vedľajšej budovy na Školskej ulici č. 33. v Šamoríne. Po príchode jednotky bolo zistené, že horí strecha budovy a jedna menšia miestnosť. Požiar bol lokalizovaný a likvidovaný jedným vysokotlakým a jedným „C“ prúdom. Pravdepodobná príčina požiaru bola podpaľačstvo. K zraneniu osôb nedošlo.

„Križovatka smrti“

14.9.2006 v poobednajších hodinách sa stala dopravná nehoda v takzvanej „križovatke smrti“ medzi obcami Hubice a Štvrtok na Ostrove. Pri nehode došlo k čelnej zrážke osobného auta Peugeot 306 kabriolet a autobusu KAROSA. Hasiči museli vyslobodiť vodičku a jej 12 ročnú dcéru zo zdemolovaného auta pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia . Obidve utrpeli vážne zranenia. Vodička podľahla zraneniam po prevoze do nemocnice .

Výpomoc Rýchlej zdravotnej službe

Hasiči boli vyslaní na technický zásah - výpomoc Rýchlej záchrannej službe pri vyslobodzovaní zraneného, ktorý bol uviaznutý v pivničných priestoroch rodinného domu v Trnávke. Zranenú osobu hasiči vyniesli cez úzke schodisko pomocou špeciálneho nosítka za asistencie záchranárov.

Požiar bytu v Šamoríne

11. septembra bola jednotka vyslaná k požiaru bytu, v ktorom sa zdržiavali štyri osoby. Zo silne zadymeného bytu hasiči museli evakuovať dve staršie ženy a dve deti, ktoré sa odmietli podrobiť lekárskej prehliadke. Požiar bol uhasený pomocou vysokotlakového prúdu, byt a schodisko boli odvetrané. Po obhliadke bytu bolo zistené že požiar vznikol v kresle z ktorého sa rozšíril na zariadenie izby. Príčinou požiaru bolo pravdepodobne fajčenie.

Požiar pri obci Dobrohošť

8. septembra bol nahlásený požiar domu pri obci Dobrohošt. Jednotka na miesto požiaru bola vyslaná s vozidlom LIAZ - 101 CAS-25. Počas výjazdu však bola odvolaná, nakoľko išlo o planý poplach.

Dopravná nehoda

7. septembra v Šamoríne sa stala dopravná nehoda v kruhovom objazde. Vodič osobného vozidla Škoda Octavia si nevšimol kruhový objazd a prešiel s vozidlom cez ostrovček s prevýšením, poškodil si olejovú vaňu motora a podvozok auta. Vytečený olej, z vozovky, hasiči odstránili pomocou absorbčného materiálu.

Zásah na vodnom diele

4. septembra v popoludňajších hodinách hliadka mestskej polície nahlásila na operačné stredisko, že sa topí pes v plavebnom kanály vodného diela . Hasiči sa priblížili k zvieraťu pomocou motoroveho člna, vyslobodili jeho zakliesnené nohy z pasce  a odovzdali vysileného psa jeho majiteľovi.

Dopravná nehoda v Šamoríne

4. septembra o druhej hodine po polnoci boli hasiči opäť privolaní na pomoc ku kruhovému objazdu. Nepozorný vodič gréckeho kamióna neskoro zbadal kruhový objazd, narazil do obrubníkov a zábradlia, ktoré na aute poškodili nádrž na naftu. Z poškodenej nádrže vytieklo na cestu asi 50 litrov nafty. Zvyšok nafty z nádrže hasiči prečerpali do náhradných obalov. Včasným zásahom sa podarilo zabrániť ,aby sa nafta dostala do kanalizácie. K zraneniam nedošlo.

Požiar starého nábytku

3. septembra bol okolo polnoci nahlásený požiar na Bratislavskej ceste. Horel starý nábytok pri parku pred obytným domom. Privolaní hasiči požiar uhasili.

Požiar v pivnici

2. septembra vypukol požiar v jednej z pivníc obytného domu na Školskej ulici v Šamoríne. Počas vyšetrovania sa zistilo, že novinovým papierom chceli zapáliť krabice, ktoré boli v pivnici. Požiar sa podarilo včas zahasiť. a zabrániť väčším škodám na majetku.

August 2006

Dopravná nehoda

Dňa 22.08.06 krátko po obede bola nahlásená dopravná nehoda, v obci Kvetoslavov. Jednalo sa o zrážku dvoch osobných motorových vozidiel. Pri nehode boli dve osoby ľahko zranené a odvezené do nemocnice.

Požiar auta

8.augusta pri autobusovej stanici na Bratislavskej ceste v Šamoríne horelo staršie motorové vozidlo značky Oltcit. Požiar spôsobil skrat na elektrickej inštalácii auta. Požiar bol uhasený jedným vysokotlakovým prúdom.

Horela slama v riadkoch

3.augusta po 14 hodine horela slama v riadkoch na starej Hrušovskej ceste za Mliečnom. Jedným prúdom C bol požiar uhasený.

Júl 2006

Požiar v Zlatých Klasoch

Dňa 30. júla okolo 21:00 hodine horel suchý porast v obci Zlaté Klasy. Naši hasiči sa dostavili na miesto s cisternovým vozidlom CAS-32 TATRA – 815. Oheň, ktorý vznikol popri ceste sa rozšíril aj na pozemok blízkeho podniku. Požiar bol včas uhasený, takže nevznikli značné škody.

Neoprávnené vypaľovanie

30.júla vo večerných hodinách boli Šamorínsky hasiči privolaní k požiaru v Kráľoviankach. Na mieste bolo zistené, že pracovník záhradníctva vypaľoval suchý porast bez povolenia.

Otváranie dverí v Šamoríne

Hasiči boli dňa 26. júla privolaní na technický zásah v Šamoríne. Dievčatko sa zatvorilo do kúpelne, odkial sa potom nevedela dostať von. Privolaní hasiči dvere vypáčili a vystrašené dievčatko odovzdali jej matke.

Požiar auta v Šamoríne

26. júla v skorých ranných hodinách bol hlásený požiar osobného auta. Keď sa jednotka dostavila na miesto motorový priestor auta už bol celý v plameňoch. Zjavne išlo o podpaľačstvo, keďže na vozidle sa našla benzínová bandaska.

Horela slama v riadkoch

25. júla vo večerných hodinách horela slama v riadkoch v chotáry pri Mliečne.

Havária na ceste č.63

Dňa 25. júla v ranných hodinách vodič vozidla Fiat Croma z dosiaľ nezistených príčin zišiel z vozovky a narazil do stromu. Následkom zrážky utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Požiar strniska

Dňa 24. júla po dvanástej hodine došlo k požiaru strniska v chotári mesta Šamorín.

Dopravné nehoda

Dňa 19. júla v Šamoríne na ceste „ötösöki“ narazil vodič automobilu Škoda Fabia do zábradlia nad vyschnutým kanálom a následne doň spadol. Vozidlo bolo vážne poškodené a zakliesnenú osobu hasiči vyprostili pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia. Vážne zranenú šoférku previezli do nemocnice.

Dopravná nehoda v Šamoríne

Dňa 17. júla na križovatke Senecká - Priemyselná v Šamoríne sa zrazili 2 osobné autá, nakoľko vodič prichádzajúci z vedľajšej cesty nedal prednosť vozidlu idúcemu po hlavnej ceste. Zranili sa obaja vodiči, ktorých rýchla zdravotná služba odviezla do nemocnice.

Dopravná nehoda v Zlatých Klasoch

15. júla v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode pri Zlatých Klasoch. Vodič automobilu zn. VW Polo zišiel z cesty a následne čelne narazil do stromu. Šofér bol prevezený do nemocnice s ťažkými zraneniami, kde neskôr zomrel.

Dopravná nehoda pred kruhovým objazdom

15. júla vo večerných hodinách nepozorný vodič osobného auta zn. Škoda Favorit si nevšimol kruhový objaz a veľkou rýchlosťou narazil do obrubníka. K zraneniu nedošlo, ale bolo potrebné odstrániť vyťečený olej z cesty, ktorý vytiekol z poškodeného motora.

Havária pred kruhovým objazdom na Bratislavskej ceste

12. júla vo večerných hodinách na Bratislavskej ceste pred kruhovým objazdu sa zrazili 2 osobné autá značky, Mercedes a Škoda Fabia. Vodič Fabie utrpel vážne zranenia.

Voda v pivniciach

12. júla boli hasiči viackrát volaní na pomoc. Z dôvodu výdatných dažďov boli viaceré pivnice zaplavené, z ktorých bolo potrebné odčerpať vodu.

Požiar garáže v Šamoríne dňa 10. júla

Okolo 1:00 hod nad ránom horeli 2 garáže na Kováčskej ulici v Šamoríne. V jednej z nich bolo aj vozidlo Škoda Felicia, na ktorom vznikla škoda vo výške 20 tisíc korún. Jedným prúdom C sa podarilo uhasiť požiar. Je pravdepodobné, že išlo o podpaľačstvo.

Znovu sa podpaľovalo

Dňa 10.júla na Gazdovskom rade v Šamoríne horela drevená kôlňa krátko po polnoci. Vďaka rýchlemu zásahu sa podarilo včas požiar lokalizovať a tak sa nerozšíril na blízky obytný dom a ďalšiu kôlňu.

Zrážka vozidiel medzi Šamorínom a Báčom

30. júna na ceste č.63 medzi Šamorínom a Báčom sa zrazili dve osobné autá Mazda 323 a Škoda Octavia Combi . Vodič škodovky sa nepozorne otáčal so svojim vozidlom na ceste, pričom za ním idúca Mazda už nestihla pribrzdiť a zboku narazila do Octavie. Dvoch ranených vodičov odviezla záchranná služba do nemocnice. Hasiči odstránili vytečený olej z vozovky.

Požiar vedľajšej budovy

27.júna horela vedľajšia budova na dvore rodinného domu v obci Štvrtok na Ostrove. V čase príchodu našej zásahovej jednotky už bola budova v plameňoch. Budova bola uhasená dvomi prúdmi a tak sa zamedzilo rozšíreniu požiaru na blízky rodinný dom.

Prevrátené auto

V piatok 16. júna 2006 po 15.00 hod. došlo k dopravnej nehode medzi obcami Eliášovce a Vojtechovce. Vodič vozidla Citroen prešiel so svojím vozidlom do protismeru, narazil do stromu a auto sa následne prevrátilo.

Zapálili drevenú kôlňu v Šamoríne

Doteraz nezistený páchateľ, alebo páchatelia, 10. 6. 2006 v sobotu nadránom zapálili ďalšiu drevenú kôlňu na Bratislavskej ceste. Keď sa jednotka dostavila na miesto požiaru, drevená kôlňa už bola celá v plameňoch. Rýchlym zásahom sa podarilo zabrániť rozšíreniu požiaru na radové garáže, vedľajšiu budovu a na vedľa stojace auto Škoda Felícia.

Dopravná nehoda 9. 6. 2006

V doobedňajších hodinách došlo k dopravnej nehode na ceste medzi Šamorínom a obcou Dunajská Lužná. Vodič vozidla Mercedes narazil do pred ním idúceho auta Škoda Felícia a následne narazil aj do nákladného vozidla. Privolaní hasiči museli zachytiť vytekajúce pohonné látky a odpojiť akumulátory, aby zabránili vzniku požiaru.

Technická pomoc

Dňa 6. 6. 2006 došlo k dopravnej nehode v obci Báč, kde vodič vozidla Ford Tranzit zozadu narazil do vozidla Škoda Favorit a následne obe vozidlá vrazili do protiidúceho nákladného vozidla Mercedes. Pri dopravnej nehode sa zázračným spôsobom nikto nezranil. Privolaní hasiči museli zachytiť vytekajúci benzín z vozidla Škoda Favorit a zabrániť prípadnému vzniku požiaru.

Požiar chaty pri obci Bodíky

Dňa 1. 6. 2006 boli vyslané hasičské jednotky z Dunajskej Stredy, Šamorína a z Gabčíkova k požiaru chaty do chatovej osady pri obci Bodíky. Do príchode prvej jednotky (HaZZ Dunajská Streda) na miesto zásahu, časť drevenej konštrukcie už pohltili plamene. Požiar bol lokalizovaný a neskôr likvidovaný jedným C a dvoma vysokotlakovými prúdmi vody.

Máj 2006

Technická pomoc v Šamoríne

V sobotu ráno, 27. mája 2006, bola jednotka požiadaná Mestskou políciou o pomoc k odstráneniu prekážky z cesty. Vandali v skorých ranných hodinách vytiahli kontajner na zber skla na cestu a obsah rozsypali po ceste. Privolaní hasiči za pomoci hliadky Mestskej polície prekážku z cesty odstránili.

Horel strom

26. 5. 2006 po 20.00 hodine bol nahlásený požiar stromu v Šamoríne. Po príchode hasičskej jednotky na miesto bolo zistené, že strom bol zapálený úmyselne. Vysokotlakovým vodným prúdom bol požiar uhasený.

Zrážka dvoch osobných áut, Šamorín 22. 05. 2006

Hasiči boli privolaní k dopravnej nehode dvoch osobných áut, pri ktorej sa ľahšie zranili dve osoby. Vodič osobného auta z vedľajšej cesty nedal prednosť prichádzajúcemu vozidlu po hlavnej ceste.

Zrážka dvoch osobných áut, Šamorín 22. 05. 2006

Hasiči boli privolaní k dopravnej nehode dvoch osobných áut, pri ktorej sa ľahšie zranili dve osoby. Vodič osobného auta z vedľajšej cesty nedal prednosť prichádzajúcemu vozidlu po hlavnej ceste.

Dopravná nehoda 17. 05. 2006

Jednotka bola privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala ne ceste medzi obcami Báč a Rohovce, kde došlo k zrážke osobného auta Fiat a kamióna VOLVO. V osobnom aute sa zranili 2 osoby. Na kamióne sa poškodila nádrž na naftu. Pomocou špeciálneho tmelu bol únik nafty zastavený a tá následne prečerpaná do náhradných obalov. Vytečená nafta z vozovky bola odstránená absobrbčným materiálom.

Dopravná nehoda v Šamoríne na Bratislavskej ceste 12.5.2005 o 09:33

Po zrážke nákladného a osobného auta Škoda Super B vytiekol olej na vozovku. Privolaní hasiči pomocou absorbčných materiálov olej odstránili.

Požiar unimobunky pri obci Dunajská Lužná

V pondelok 08. 05. 2006 po 16. hodine horela unimobunka pri jazere. Požiar bol uhasený šamorínskymi hasičmi. Našťastie k zraneniu nedošlo.

Spadnutý strom v Šamoríne, "Stará Kvetoslavovská cesta"

05.05.2006 pred polnocou, spadol strom na cestu. Spadnutý strom ohrozoval okoloidúce autá. Privolaní hasiči strom z cesty odstránili.

Apríl 2006

Horeli smeti (30.04.2006)

V utorok po 16. hodine boli privolaní šamorínski hasiči k požiaru smetí v obci Hubice. Po príchode jednotky sa zistilo, že smetisko bolo zapálené úmyselne. Jedným C prúdom bol požiar uhasený.

Požiar stohu slamy

Utorok 25. apríla 2006 o 15:39 hodine bol hlásený požiar stohu slamy medzi obcami Báč a Trnávka. Keď sa jednotka dostavila na miesto požiaru celý stoh už bol v plameňoch, nedal sa zachrániť. Pri zásahu pomáhali aj hasiči z Mliečna.

Požiar v chotári obce Dunajská Lužná

Dňa 21. 4. 2006 o 7 hodín 10 minút bol hlásený požiar stavebného odpadu v chotáry obce Dunajská Lužná. Okolnosti požiaru vyšetruje polícia.

Samovznietenie pilín

V pondelok 17. apríla 2006 bola vyslaná jednotka k požiaru pilín pri stolárskej dielni v Šamoríne.

Požiar drevenej budovy

17.04.2006 02:40 jednotka bola vyslaná k požiaru drevenej budovy v Šamoríne na Bratislavskej ceste. Keď sa jednotka dostavila na miesto, budova už bola celá v plameňoch. Požiar bol zahasený tromi vodnými prúdmi C. Včasným zásahom sa požiar nerozšíril na strechu vedľajšieho domu.

Občanov Šamorína zobudili výbuchy

7. apríla 2006 o 23:11 bol nahlásený požiar garáže v Šamoríne. Do príchodu hasičov drevenú garáž zachvátili plamene a následne nastalo aj niekoľko výbuchov. Po uhasení požiaru, v garáži boli nájdené roztrhnuté pivové sudy. Ich výbuch spôsobilo prehriatie, navýšenie tlaku v nich a následné roztrhnutie. Včasným spozorovaním a zásahom hasičskej jednotky sa zabránilo väčším škodám na budove.

Výpomoc pri povodni

V sobotu 1. apríla bola hasičská jednotka zo Šamorína privolaná na výpomoc k protipovodňovým prácam, do obce Trstice s technikou DVS 12 A-31, technický automobil Mercedes a s motorovým člnom. Naše 13 členné družstvo bolo prevelené riadiacim štábom z Trstíc do obce Dolný Chotár. Úlohou jednotky bolo navýšenie koruny hrádze s vrecami piesku a osvetlenie hrádze. V obci Trstice pomáhali hasiči z Mliečna.

MAREC 2006

Horelo v pivnici

V piatok 31. 03. 2006 22:50 bol nahlásený požiar v Šamoríne na Školskej ulici. Po príchode na miesto zásahu bol vykonaný prieskum a zistilo sa, že horí pivničný box. Požiar bol uhasený s jedným vysokotlakým prúdom. Zadymená pivnica bola odvetraná. Požiar bol založený úmyselne.

Požiar v Csörgepuszta

V sobotu 25. 03. 2006 večer po 19 hodine boli vyslané hasičské jednotky z Dunajskej Stredy, Šamorína a Zlatých Klasov k požiaru strechy rodinného domu. Nakoľko majitelia požiar spozorovali neskoro, do príchodu hasičských jednotiek sa požiar rozšíril na celú strešnú konštrukciu. Majiteľom domu vznikla škoda okolo 200.000 Sk

Horelo podlesie

24. 03. 2006 v piatok po dvanástej hodine horelo podlesie pri obci Dobrohošť. Hasebných prác sa zúčastnili hasičské jednotky z Dunajskej Stredy, Šamorína a Gabčíkova.

21. 03. 2006 Gazdovský rad Šamorín

Hasiči boli vyrozumený že v zatvorenom byte leží zranená staršia žena a lekár sa nevie dostať do bytu. Na miesto vyšla jednotka s automobilovým rebríkom. Po otvorení bytu hasiči pomohli zranenú ženu zniesť cez schodisko a naložiť do sanitky.

Planý poplach

18. marca 2006 o 20:56 minút bol hlásený požiar v Hamuliakove. Jednotka žiadny požiar nenašla, jednalo sa o planý poplach.

Požiar na 4. poschodí

V stredu 08.03.2006 11:59 bol nahlásený požiar v Šamoríne na ulici Dunajský rad. Po príchode jednotky na miesto zásahu už šľahali metrové plamene z balkóna. Prieskumom sa zistilo, že na 4. poschodí horí nábytok na balkóne. Požiar bol uhasený pomocou automobilového rebríka a vysokotlakového prúdu. Zadymený byt bol odvetraný. Majiteľovi bytu vznikla škoda cca 6.000 Sk.

Ďalšia dopravná nehoda

sa stala v nedeľu 5. marca 2006 na Seneckej ceste za Šamorínom. Zrazili sa dve protiidúce vozidlá. V dvoch vozidlách sa zranili štyri osoby.

Technický zásah v Čilistove

4.3.2006 z piatka na sobotu po polnoci vodič auta Škoda Oktavia Combi narazil do stromu vo veľkej rýchlosti. Vodič auta utrpel ľahké zranenia. Privolaní hasiči odstránili vytečený olej z vozovky a pomocou žeriavu auto naložili na vozidlo odťahovej služby.

FEBRUÁR 2006

Smrteľná dopravná nehoda

V piatok 17.02.2006 v doobedňajších hodinách sa stala smrteľná dopravná nehoda pred obcou Dunajská Lužná. Vozidlo Multicar z vedľajšej cesty vošlo na hlavnú cestu, kde sa zrazilo s osobným automobilom VW. Vodič Multicáry utrpel smrteľné zranenia, jeho spolujazdec zomrel pri prevoze do nemocnice.

Požiar v reštaurácii

Jednotka bola vyslaná k požiaru reštaurácie v Hamuliakove dňa 07.02 2006 utorok v skorých ranných hodinách. Požiar zničil časť zariadenia reštaurácie. Príčina požiaru sa vyšetruje.

JANUÁR 2006

Požiar v záhradnej chatky v Šamoríne

V piatok 20.01.2005 o15:51 minút bola hasičská jednotka vyslaná k požiaru v záhradnej chatke. Po príchode na miesto bol vykonaný prieskum a bolo zistené, že horí izolačný materiál okolo komínového telesa v pivnici. Požiar bol uhasený jedným prúdom C.